Předmluva: Tento recept na domácí jelení guláš lze také použít na další masa ze zvěřiny jako je srnec, daněk nebo divočák.

1 kg jeleního masa (maso z předních běhů, žeber či krku), 250 cibule, 120 ml oleje, 2 lžičky mleté sladké papriky, 2 dcl červeného vína, majoránka, sůl, pepř, česnek, 100 g hladké mouky, 80 g rajčatového protlaku

Maso očistíme, zbavíme přebytečných blan, omyjeme a nakrájíme na kousky. Nahrubo nakrájenou cibuli opečeme na oleji v kastrolu dozlatova, přidáme maso a rajčatový protlak. Chvilku v kastrůlku restujeme dokud se nám maso takzvaně „nezatáhne“ (přestane být červené a je již tmavě hnědé). Poté přidáme papriku a rychle zalijeme do 3/4 masa vodou aby nám paprika nezhořkla. Přidáme víno, sůl a dusíme pod pokličkou do měkka. Mezitím si ve vodě rozšleháme mouku, kterou jelení guláš později zahustíme a oloupeme si pár stroužků česneku (4-6 dle velikosti). Během dušení maso kontrolujeme, popřípadě dolijeme vodou bude-li to nutné. Když je maso měkké zahustíme guláš připravenou moukou, přidáme utřený nebo prolisovaný česnek a vaříme ještě asi 10 minut. Nakonec přidáme majoránku a jelení guláš je hotový.

Tipy k receptu na domácí jelení guláš:

  • Guláš lze zahustit i jinak jak se dozvíte z našeho článku „Jak zahustit guláš
  • Při dušení lze také do guláše přidat papriku nebo červenou kapii. Guláš získá příjemnou chuť a vůni
  • Guláš můžete ozdobit na jemno krájenou cibulí
  • Pokud si nejste jistí jakou zvolit přílohu nic nekomplikujte. K jelenímu guláši můžete dát prakticky cokoliv třeba rýži, brambory, houskové knedlíky, bramborové knedlíky, noky, těstoviny, bramboráčky ale vůbec nejlepší je samozřejmě čerstvý žitný chléb.
  • Ke guláši můžete přidat i zavařené brusinky
  • Místo vína můžete použít i pivo. Nezapomeňte ale, že pivo je hořké nedávejte ho tedy příliš moc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..